تبلیغات
کانون قرآن و عترت - هالیوود؛ تهدیدی علیه تمدن انسانی

کانون قرآن و عترت

آخرین روز همایش «هالیوودیسم» با حضور مهمانان خارجی بیست ونهمین جشنواره بین المللی فیلم فجر در محل برگزاری این جشنواره برپا شد. در این روز، دو نشست برگزار شد؛ موضوع نشست اول «هالیوود و ایران هراسی و اسلام هراسی» و نشست دوم با موضوع «هالیوود و سبک زندگی» برگزار شد.

 

 

 

هجوم به تمدن ها
هرماس سیلر از سریلانکا گفت: هالیوود گروه های مختلف از جمله مسلمانان را هدف قرار می دهد و علیه این گروه ها جنگ به راه می اندازد. این روشی است که دنیای غرب پیش گرفته و مسیرش را ادامه می دهد.
وی افزود: در فیلم های هالیوودی از طریق پرداختن به مقوله های جاسوسی و تروریسم، فرهنگ و ایدئولوژی آمریکایی تحمیل می شود.

این هنرمند ادامه داد: هالیوود از عناصر جدید بهره می گیرد و فیلم های اکشن بسیاری در زمینه تروریسم می سازد و خشونت را از این طریق به مخاطب انتقال می دهد.

در ادامه این نشست احمد سون از ترکیه به ترویج فرهنگ و تفکر سکولاریسم در فیلم های هالیوودی اشاره کرد و توضیح داد: هالیوود با استفاده از تکنولوژی و بهره بردن از فیلمسازان، تفکرات سکولاریستی را در فیلم هایش رواج می دهد. فیلم های تولید شده در هالیوود از ارزش و محتوا تهی است؛ اکشن زیادی در آنها دیده می شود و روح انسانی و شعور در آن وجود ندارد، چون ارزش به انسان منتقل نمی شود.

وی در ادامه گفت: هالیوود نگاه ابراهیمی را از بین برده است. در واقع به نوعی، نگاه عرفانی در آن دیده نمی شود. هالیوود نگاه سکولار و غیرانسانی را رواج می دهد که فاقد مغز و تهی است. امروزه هر آنچه هالیوود انجام داده است، جهت از بین بردن ارزش های انسانی است.

دکتر فؤاد ایزدی از ایران نیز در این نشست سخنرانی کرد و درباره اسلام هراسی در رسانه های آمریکایی گفت: در رسانه های آمریکایی تصویر اسلام به گونه ای ارایه می شود که این دین هیچ گونه وجه اشتراکی با فرهنگ و ایدئولوژی مذاهب دیگر ندارد. هالیوود سعی می کند ارزش ها و فرهنگ شرقی را شیطانی و پست تر و پایین تر از ارزش های غربی نشان دهد.

قلی اف از ترکیه نیز در ادامه همایش به صهیونیسم اشاره کرد و گفت: همانطور که جسم انسان دچار آسیب و بیماری می شود، انسانیت و روح هم دچار بیماری می شود. صهیونیسم باعث بیماری و آسیب های روحی برای بشریت و یک بیماری علیه کشورهای مسلمان است.

وی افزود: غربی ها به گونه ای در رسانه ها و آثارشان عمل می کنند که مسلمانان را وحشی جلوه دهند.

این هنرمند ترک تصریح کرد: هالیوود کارخانه رویاهای شیرین است که یک تفکر ماشینی و بی ارزش را رواج می دهد.
تیری میسان از فرانسه به مسیر فیلمسازی و اهداف هالیوود اشاره کرد و گفت: ما با مسیری که هالیوود در پیش گرفته و پیامی که به مخاطب القاء می کند مشکل داریم. کشورهای غربی صنعت سینمای خود را از دست داده اند و تنها از محصولات هالیوودی استفاده می کنند. این موضوعی است که امروز با آن مواجه هستیم، چگونه می توان فیلمی ساخت با پروداکشن گسترده و عظیم درحالی که از تجهیزات پنتاگون بهره نبرد! ما باید ابتدا آسیب شناسی کنیم و تحلیل و رمزگشایی کنیم تا بتوانیم راه مقابله را بیابیم.

سمیرا بن ترکی عزیزی در پایان جلسه به تهاجم هالیوود به تمدن و تاریخ غنی اسلام اشاره کرد و گفت: اگر بمب اتم یک بار ژاپن را از بین برد فیلم های هالیوود به تدریج عمل می کند و مانند رادیواکتیو همه جا پراکنده شده و می خواهد تمدن و اسلام را از بین می برد. این تبلیغات آمریکایی است که در صدد است تمدن و تاریخ غنی اسلام را از بین ببرد.

وی افزود: مأموریت هالیوود به گونه ای تعریف شده که میراث مسلمانان و اعراب را از بین ببرند و از مسلمانان تصویری مخدوش، مخرب و وحشی به جهانیان ارایه می دهند.

او تصریح کرد: هالیوود با آثارش ذهن، فرهنگ و تاریخ ما را مستعمره خود قرار می دهد.

وی در ادامه توضیح داد: هالیوود در تلاش است تا اسلام را به گونه ای به تصویر کشد که نشان دهد اسلام با دنیای مدرن سازگاری ندارد و تصویری شیطانی از اسلام را تبلیغ کند. رسانه ها و هالیوود در یک زاویه قرار دارند و به گونه ای عمل می کنند که حتی اسلام در دانشگاه های آمریکا نیز نباید مورد مطالعه قرار گیرد.

هالیوود و سبک زندگی
نشست چهارم همایش هالیوودیسم با موضوع «هالیوود و سبک زندگی» برگزار شد.

ژولین تی از فرانسه در ابتدا به اشاعه فرهنگ اومانیستی در هالیوود اشاره کرد و گفت: فرهنگ اومانیستی در محصولات هالیوود به وفور دیده می شود. آنها تلاش می کنند تا مادی گرایی را تبلیغ و ترویج کنند و تعلقات انسان را به مذهب، فرهنگ، هنر و وطن از بین ببرند و انسانی بی هویت و پوچ پرورش دهند.

کلودیو موفا در ادامه به صهیونیسم و فرهنگ و مبنای تاریخی جعلی اش اشاره کرد و گفت: صهیونیسم با استفاده از صنعت سینما تلاش می کند تا تمدن و تاریخی جعلی برای خود ایجاد کند و در هر فیلم یا انیمیشنی که می سازند به نوعی اعراب و مسلمانان را انسان هایی وحشی و فاقد ارزش های انسانی معرفی می کنند. در فیلم «ایندیانا جونز» ما شاهد هستیم که یک آمریکایی هوشمند به هر سختی و مشقتی تن می دهد تا به کسب علم و دانش بپردازد. آنها حتی به نفع یهود، مسیحیت را کوچک و خوار می کنند. سینمای امروز هالیوود شکل جدیدی از استعمارگری است.


نوشته شده در جمعه 29 بهمن 1389 ساعت 02:11 ب.ظ توسط کانون قرآن و عترت نظرات |

قالب جدید وبلاگ پیجك دات نت